Adikady_forever
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Plutesc deasupra unei idei pe care o numesc dragoste.Împreunǎ cu frumusețea din inima mea,chipul reprodus al fericirii,voi strǎbate fiecare secundǎ a vieții cu zâmbetul pe buze
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Rugăciune

In jos 
AutorMesaj
Adikady
Admin



Mesaje : 182
Data de înscriere : 17/07/2010

Rugăciune Empty
MesajSubiect: Rugăciune   Rugăciune EmptySam Iul 17, 2010 8:51 am

Împǎrate ceresc, care îmi eşti martor la sentimentele ascunse din inima mea, fǎ ca în aceastǎ zi de sǎrbǎtoare persoana la care țin atât de mult sǎ fie fericitǎ! Alungǎ-i gândul criminal de a mǎ ucide şi convinge-o sǎ mǎ ucidǎ mâine. Lasǎ-mǎ, mǎcar pentru o clipǎ sǎ fiu lângǎ ea, aşa cum mi-aş dori. Spune-i cǎ cel mai important este sǎ-mi ierte greşeala cǎ o iubesc poate prea mult! Prin lumina pe care tu ai creat-o adu-i cîldurǎ în inima firavǎ şi spune-i noaptea, printr-un vis sǎ mǎ primeascǎ din nou pe lângǎ ea. Mi-a vorbit atât de urât, cu ceva zile în urmǎ dar eu am uitat, sau mai corect spus, iertat. Învaț-o cǎ putem trǎi împreunǎ: ea pe pǎmânt şi eu pe lunǎ . Adu-i aminte, de-o clipǎ mult uitatǎ, în care amândoi parcǎ vorbeam aceeaşi limbǎ. O, de-ai putea, mǎrite zeu, întoarce timpul înapoi, s-o vǎd zâmbind din nou ca altǎdatǎ… Şi lasǎ-mǎ sǎ fiu al ei, mǎcar pentru eternitate! Chiar de-am greşit, poate de nenumǎrate ori privind în ochii ei atât de limpezi, primesc întreaga mântuire-simt cǎ renasc, chiar dacǎ uneori mai mor.. .Atunci când ea rǎsare eu simt cǎ viața este din nou viațǎ! Chiar de nu-s cel mai credincios, chiar de nu sunt acela care ți-a ascultat porunca te rog, iubite zeu, vorbeşte-i mândrei mele şi spune-i cǎ sunt cadoul ei… Iar de vrei sǎ-mi pedepseşti greşeala… sǎ mǎ înveți ce nu e bine, eu recunosc, în clipa aceasta…cǎ voi mai greşi, poate de mai multe ori! O voi rǎni, din nou, devine obicei… Dar de-mi aduci iubirea, mǎ poți vindeca.. Hristos a inviat! şi pentru că fiul Domnului este iubire…daţi-mi voie…mesaj pentru Isis: Iubirea a înviat!
Sus In jos
http://adrianvladimircostea.omgforum.net
 
Rugăciune
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Adikady_forever :: Creatii personale :: Adikady :: Alte creatii-
Mergi direct la: