Adikady_forever
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Plutesc deasupra unei idei pe care o numesc dragoste.Împreunǎ cu frumusețea din inima mea,chipul reprodus al fericirii,voi strǎbate fiecare secundǎ a vieții cu zâmbetul pe buze
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Domnişoara G...

In jos 
AutorMesaj
Adikady
Admin



Mesaje : 182
Data de înscriere : 17/07/2010

Domnişoara G... Empty
MesajSubiect: Domnişoara G...   Domnişoara G... EmptyDum Iul 18, 2010 8:35 am







Domnişoara G...

§~Domnişoara G... 14 mai 2010

Entitate banal
ǎ,numitǎ om,dar în acelaşi timp,atât de specialǎ,inima mea tremurǎ în fața ta.Am gǎsit ceva,care mǎ atrage la tine.Dǎ-mi permisiunea ca prin dragoste purǎ sǎ explorez întreg sufletul tǎu..


~Prefa
țǎ~

Totul a început f
ǎrǎ sǎ-mi dau seama.Soarele strǎlucea pentru prima datǎ cu adevǎrat.Dincolo de acea perdea de nori,o razǎ sensibilǎ de foc strǎbǎtea întreg infinitul.E atât de tânǎrǎ,iar zâmbetul ei îți lumineazǎ viața.Ştie cǎ-mi place de ea,dar sincer,cred cǎ nu putem fi decât prieteni.

Ea e frumoas
ǎ,ce ar vedea la mine?Exista atâția oameni cu care ar putea fi,aşa cǎ nu îmi fac prea multe speranțe.Scriu astǎzi cu speranța cǎ ea sǎ citeascǎ aceste mǎrturisiri în ziua când eu nu voi mai fi.Doresc ca aceste cuvinte sǎ trǎiascǎ dupǎ moartea mea.Domnişoara G este o poveste,şi trebuie privitǎ ca atare.Acest personaj ascunde personalitatea puternicǎ a ființei de care m-am îndrǎgostit..
Ceea ce urmeaz
ǎ a fi scris este încercarea de a descrie ce e frumos în aceastǎ fǎpturǎ.Asemenea unui fluture,zâmbetul ei e de o frumusețe rarǎ. Îmi doresc ca ea sǎ nu fie niciodatǎ supǎratǎ pe mine.Scriu astǎzi pentru ea.Pentrru cǎ frumusețea ei meritǎ prezentatǎ..
Draga mea G…




~Soarele de dup
ǎ-amiazǎ..G~ 14 mai 2010
Prima raz
ǎ de foc mi-a strǎpuns inima încǎ din prima secundǎ când am întâlnit-o.A fost un moment prin care parcǎ viața a renǎscut. Zâmbea,aşa cum fǎcea de fiecare datǎ.Niciodatǎ nu am mai întâlnit o asemenea fǎpturǎ.Nu ştiu sǎ mǎ comport cu ea.E ceea ce-ți doreşti cel mai mult,dar şi ceea ce niciodatǎ nu vei reuşi sǎ cucereşti.Ea e menitǎ sǎ aducǎ bucurie,dar uneori,îmi doresc sǎ o pot face sǎ zâmbeascǎ.

Ging
ǎşia ei îmi transmite dorința de a fi mai bun.În preajma ei mǎ simt minunat.Nu vreau sǎ o rǎnesc,cǎci într-un fel țin la ea.Cel mai ciudat, e faptul cǎ rǎsare mereu la miezul zilei.Trebuie sǎ o aştept vreo 6 ore pentru a o vedea doar pentru câteva minute.Dar acele minute petrecute în preajma ei sunt ceea ce-mi trebuie.O simt venind,şi de acceea cuvintele par sǎ nu-şi gǎseascǎ locul potrivit.

Inima mea r
ǎsunǎ puternic.O consider o prietenǎ,pentru cǎ ea este aceea care vindecǎ orice ranǎ.Când o vǎd,uit de orice problemǎ.M-am tot gândit..Vreau sǎ o cunosc mai bine.Mǎ fascineazǎ aceastǎ fațǎ.Simt cǎ ascunde ceva foarte important.Frumusețea ei,zâmbetul acela care te înnebuneşte complet,sigur trebuie explorat.Soarele rǎsare mereu.Îți aduce cǎldurǎ,iubire şi multǎ înțelegre.În preajma ei,simt cǎ trǎiesc cu adevǎrat...


§~Draga mea G~ 15 mai 2010
Unde ai fi,nu am habar..Nu ştiu dac
ǎ eşti tristǎ sau fericitǎ.Totuşi,îmi imaginez cǎ în aceste momente tu zâmbeşti.Îți stǎ atât de bine când eşti fericitǎ.Frumusețea ta e o piatrǎ prețioasǎ.
Azi scriu pentru a-mi cere iertare.Am vrut s
ǎ scriu despre tine.Dar nu am reuşit.E atât de greu.Cuvintele nu se potrivesc…Pier în fața ta.Eşti poate prea frumoasǎ...
Nu ştiu cum s
ǎ explic…Dar eşti cu totul specialǎ.Am iubit douǎ persoane înainte de a te cunoaşte,şi nu puteam trǎi fǎrǎ ele.Când eram departe de ele,parcǎ mǎ îndreptam spre o moarte sigurǎ.Dar tu,ai o calitate.Zâmbetul acela,cu care mǎ întâmpini de fiecare datǎ mǎ ajutǎ sǎ visez şi acum,când tu eşti departe.Atât pentru azi.Poate şi pentru mâine. Țin la tine şi te respect..Nu pot sǎ scriu despre tine.Pentru cǎ ar ieşi o tentativǎ nereuşitǎ.Nimic nu te poate egala..Hai sǎ fim prieteni..

§~☼~§

O,lume,acest univers prezent într-o singur
ǎ persoanǎ..Unde toate drumurile mǎ aduc numai lângǎ tine,indiferent dacǎ doresc sǎ mǎ aproprii sau sǎ mǎ depǎrtez de tine.Toate visurile sunt despre tine.

Uneori,îmi doresc s
ǎ rǎmân orb,deoarece atunci aş fi convins cǎ nu voi mai putea niciodatǎ sǎ te vǎd.Imagina ta,de femeie mereu frumoasǎ,îmi produce numai durere.Deoarece conştientizez cǎ niciodatǎ nu voi fi lângǎ tine.Uneori,îmi doresc sǎ rǎmân surd,dar oare,atunci îți voi mai auzi glasul?Probabil cǎ nu,dar nu te voi uita..Dacǎ,cine stie,voi muri,vei fi în siguranțǎ.Cǎci,în sângele meu existǎ acel instinct.Buzele tale trezesc amintiri de neuitat.Le vreau,deşi ştiu cǎ nu voi reuşi niciodatǎ sǎ le ating. Nu ştiu ce este mai bine,dar ştiu cǎ prezența mea lângǎ tine nu este posibilǎ...

Sus In jos
http://adrianvladimircostea.omgforum.net
 
Domnişoara G...
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Adikady_forever :: Creatii personale :: Adikady :: Alte creatii-
Mergi direct la: