Adikady_forever
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Plutesc deasupra unei idei pe care o numesc dragoste.Împreunǎ cu frumusețea din inima mea,chipul reprodus al fericirii,voi strǎbate fiecare secundǎ a vieții cu zâmbetul pe buze
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

  Profeție

In jos 
AutorMesaj
Adikady
Admin



Mesaje : 182
Data de înscriere : 17/07/2010

 Profeție   Empty
MesajSubiect: Profeție     Profeție   EmptyJoi Iul 22, 2010 7:49 am

Profeție



Un vis sau o realitate minunatǎ.Poate cǎ am orbit,dar dacǎ tocmai astǎzi am început sǎ vǎd cu adevǎrat?Totul este schimbat,mǎ aflu într-un peisaj necunoscut,numit naturǎ..Sunt una cu munții,câmpiile,dealurile,şi dansul a început:Dansez,într-un ritm amețitor de frumos.Dar totuşi,ceva este în neregulǎ..Simt,durerea munților,deoarece le este imposibil sǎ atingǎ puful norilor.Lor nu le este dat niciodatǎ sǎ ajungǎ sǎ îmbrǎțişeze razele solare.

Iatǎ,munții se îndrǎgostesc,au şi ei visuri imposibile,dar,niciodatǎ nu renunțǎ..În fiecare clipǎ,se înalțǎ,iar acest fenomen,reprezintǎ scopul lor,viața lor.Câmpiile, netede şi verzi,sunt fericite.Razele solare şi frumusețea lunii alinǎ singurǎtatea acestor ǎntinse regiuni..
ψ~☼~ψ

Un fior strǎbǎtea corpul adormit,otrǎvit de nopțiile albe,petrecute departe de tine,departe de singura ființǎ pentru care Viața cǎpata sens..Singura pentru care puteam privi cucubeul,zâmbetul adevǎrat al naturii,şi în acelaşi timp şi al meu. meu...puteam zambi doar in prezenta ei,puteam visa numai cand ma gandeam la Totuşi,chiar dacǎ toate aceste întâmplǎri se produceau la ǎsǎritul acestui glob fierbinte aterizat pe pǎmânt..Sub aripile acestui înger,am învǎțat ce înseamnǎ a iubi.

Am învǎțat ce înseamnǎ a trǎi,a fi fericit..Dar,apusul aducea singurǎtatea.Atunci,luna era o oglindǎ,în care priveam de nenumǎrate ori.Chiar dacǎ se afla departe de mine,te-am putut observa,..Atunci când ochii tǎi vegheau sub lumina de mister a luceafǎrului,adormeam..Intram într-un vis fǎrǎ sfârşit..Mereu lângǎ tine..

Te priveam,eram încântat de frumusețea ta..Corpul tǎu îmi încǎlzea amintirile,era un pod spre îndeplinirea visurilor..Visam,zâmbeam şi eram fericit,deoarece eram în preajma ta,Sub protecția aripilor tale,înconjurat de frumusețea nestinsǎ a ochilor tǎi



Timp fǎrǎ secunde
Via
țǎ fǎrǎ
de lacrimi
Clipe r
ǎmase fǎrǎ
amintiri
Stele a c
ǎror luminǎ a dispǎ
rut
Prezente într-un punct nedefinit
Unde materia nu mai exist
ǎ
...

E locul spiritului,
care c
ǎlǎ
toreşte nestingherit
c
ǎ
tre nemurire!

Cu siguranțǎ cǎ aceastǎ cǎlǎtorie nu va avea un sfârşit,cǎci ea este destinatǎ nemuririi.Timpul îşi cautǎ clipele rǎtǎcite,omul începe sǎ-şi descopere sufletul,iar natura îşi aratǎ fața nevǎzutǎ.Simbolul eternitǎții renaşte o singurǎ datǎ..Trǎieşte doar pentru o secundǎ..Doar o singurǎ persoanǎ poate savura aceastǎ clipǎ,cǎci inima lui este mereu înconjuratǎ de zâmbetele speranței.Sensul vieții se naşte din strǎlucirea propriilor lui ochii,din lacrimile prea amare ale unui cer nesfârşit,înconjurat de necunoscutele orizonturi.Un ritual are loc,în acel loc.Însǎ
nimeni nu îl poate vedea!
Doar tânarul chemat particip
ǎ la acest joc al universului.El este ales sǎ ridice sabia la cer,pentru ca lumina sǎ coboare pe pǎmânt..El trebuie sǎ aducǎ acestei lumi cea mai prețioasǎ comoarǎ,care este ascunsǎ în ceruri.Credința este cea careîl ajutǎ,care îi arǎta drumul.Cǎci aceastǎ cǎlǎtorie este destinatǎ înfǎptuirii renaşterii acestei civilizații.Un singur om,aparent normal,ca toți ceilalți,este chemat sǎ primeascǎ
binecuvântarea cerului..

Sus In jos
http://adrianvladimircostea.omgforum.net
 
Profeție
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Adikady_forever :: Creatii personale :: Adikady :: Alte creatii-
Mergi direct la: