Adikady_forever
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Plutesc deasupra unei idei pe care o numesc dragoste.Împreunǎ cu frumusețea din inima mea,chipul reprodus al fericirii,voi strǎbate fiecare secundǎ a vieții cu zâmbetul pe buze
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Minime şi maxime...

In jos 
AutorMesaj
Adikady
Admin



Mesaje : 182
Data de înscriere : 17/07/2010

Minime şi maxime... Empty
MesajSubiect: Minime şi maxime...   Minime şi maxime... EmptySam Iul 17, 2010 8:24 am

Minime şi maxime...
1-Eternitatea e o fracțiune din timpul vieții noastre în care ne rǎtǎcim de fiecare datǎ..
2-Viața este asemenea unui zbor.Ne înǎlțǎm încet,şi ne prǎbuşim de fiecare datǎ..
3-Visul este singurul motiv pentru care trǎim.Trǎim cu speranța în suflet cǎ într-o anume clipǎ îl vom împlini.
4-Iubirea nu dǎ şi nu cere.Iubirea nu e o minune,nu e specialǎ.Iubirea nu este ceva ce a aparținut zeilor,iubirea este ceva de care fiecare om se bucurǎ.Este în noi,într-o anume mǎsurǎ.Iubirea este doar iubire..
5-Timpul e scara pe care pǎşim în viațǎ.Sufletul doreşte sǎ atingǎ acel infinit negǎsit de nimeni.Primele etaje le urcǎm cu greu.Nu ştim ce se întâmplǎ.Pe la treapta 20 prindem curaj..Credem cǎ am ajuns.Mai este puțin şi vom reuşi.Mǎrim viteza şi urcǎm din ce în ce mai rapid. Înǎlțimea visurilor noastre parcǎ ne dǎ aripi..
6-Treapta 40 este ultimul rǎsǎrit.Iubirea,bucuria şi tot ce ne e drag pe acest pǎmânt apune.Apar marile probleme.Şi puterile noastre slǎbesc.În jurul trepelor 80 sau 100,sufletul priveşte în urma,se dezechilibreazǎ şi se prǎbuşeşte.Dupǎ câteva clipe se ridicǎ şi o ia de la început..Va continua sǎ înainteze pânǎ va reuşi.
7-Infinitul se aflǎ în noi,în secunda zero..Cu fiecare secundǎ pe care o numǎrǎm,parcǎ ne îndepǎrtǎm şi mai mult de eternitate.
8-Infinitul este ceea ce am fost cândva.E doar o aminitre,un vis al viitorului.Dar întotdeauna paralel cu prezentul.
9-Istoria este unica dovadǎ prin care omul îşi demonstreazǎ prezența.Secunda e întotdeauna un moment prin care omul trǎieşte.Dincolo de ea,viața este doar un semn de întrebare.
10-Întotdeauna,oriunde ne-am afla,suntem mai aproape de celǎlalt capǎt al lumii decât de locul unde ne-am dorit sǎ fim..
11-Ceea ce ne dorim de la un prieten,e ceea ce îi vom cere unui duşman..Prietenul va spune da sau nu,dar duşmanul ne va lǎsa într-o tǎcere de nesuportat..
12-Cuvântul este sunetul pe care animalele din noi încearcǎ sǎ-l reproducǎ.De fiecare datǎ,este un ecou al propriului nostru suflet..O copie infidelǎ a cuvântului suprem pe care încercǎm sǎ-l eliberǎm din propria noastrǎ inimǎ!
13-Omul este sngurul animal care în loc sǎ mǎnânce,sǎ vâneze şi sǎ trǎiascǎ cu adevǎrat,îşi pune întrebǎri inutile,la care nu va gǎsi niciodatǎ un rǎspuns.Rațiunea îl face orb,iar prada reuşeşte de fiecare datǎ sǎ evadeze.

14-Viața omului e doar o zvâcnire,o micǎ explozie,pe care timpul o strǎbate fǎrǎ ca sufletul sǎ-şi dea cu adevǎrat seama.Ceea ce trǎim e doar umbra unei clipe care şi-a luat zborul încǎ din prima clipa a vieții noastre..

15-Probabilitatea de a învinge e maximǎ atunci când te consideri un învins.Şi minimǎ,când te crezi învingǎtor.

16-Şansele de a cuceri o fatǎ frumoasǎ,sunt întotdeauna negative. Şansele ca o fatǎ frumoasǎ sǎ se îndrǎgosteasca de tine,sunt puțin mai mari.Egale,în majoritatea cazurilor,cu zero..

17-Şansa de a îndeplini un vis e întotdeauna valorificatǎ doar dupǎ ce visul s-a transformat într-un coşmar.

18-Iubirea fațǎ de o persoanǎ e de fiecare datǎ mai puternicǎ dupǎ ce te-ai despǎrțit de acea persoanǎ..

19-Singura democrație dintre oameni este în iubire.Fiecare cautǎ putere,dar nimeni nu are parte de ea.Iubirea e refugiul pe care inima îl alege în fiecare secundǎ din viațǎ..


20-În viața omului,soarele rǎsare de fiecare datǎ dupǎ ploaie.În iubire,însǎ,dupǎ ploaie,vine furtuna!

21-Şansa ca femeia pe care o iubeşti cel mai mult sǎ aibǎ aceleaşi sentimente ca şi tine,nu existǎ.Doar câteva excepții,atunci când inima ei are aceleaşi sentimente,dar fațǎ de altcineva..

22-Rǎzboiul începe în momentul când toți îşi doresc pace..Iubirea e singurul rǎzboi unde pacea este mereu o aminitire.

23-Viața e maximǎ în momentul când suntem visǎtori,şi minimǎ când suntem cu picioarele pe pǎmânt.Tot ce numim viațǎ e încercarea de a da o denumire propriei noastre existențe..

24-Curajul e mereu cel prevestitor de fricǎ..Fericirea e cea care îți aduce dezamǎgire..

25-Dacǎ te afli într-o încǎpere cu 20 de persoane de sex opus şi trebuie sǎ alegi o persoanǎ care te iubeşte,din 19 persoane îndrǎgostite de tine,tu vei alege de fiecare datǎ persoana care nu e îndrǎgostitǎ de tine.

26-Omul este liber în orice domeniu,poate iubi pe oricene doreşte,poate spune tot ce gândeşte..Dar viața e singura încǎpere în care omul e ținut cu forța pentru o perioadǎ determinatǎ de timp..

27-Omul nu îşi cunoaşte defectele sau calitǎțle decât privind în jur.Doar privind la cei din jurul nostru,putem descoperi cine suntem cu adevǎrat.Dacǎ ne aventurǎm sǎ cǎlǎtorim în prorpiul nostru suflet,ne vom rǎtǎci de fiecare datǎ…



28-Plutesc deasupra unei idei pe care o numesc dragoste.Împreunǎ cu frumusețea din inima mea,chipul reprodus al fericirii,voi strǎbate fiecare secundǎ a vieții cu zâmbetul pe buze.

29-Domnişoara care mi-a cucerit inima a fost tocmai prima razǎ de dor a acelui cristal de foc.Ea mi-a mângâat sufletul,mi-a deschis ochii şi am reuşit sǎ vǎd cǎ viața e formatǎ din iubire..

30-Iubirea e un fel de poveste..pentru toate vârstele..Finalul este întotdeauna pozitiv,binele învinge,dar uneori nu reuşim sǎ citim întreaga poveste..

*M-am pierdut în ochii tǎi,dar nu doresc vreodatǎ sǎ evadez din labirintul lor.Mǎ înderept cu fiecare pas,cu fiecare îmbrǎțişare,spre inima ta.Acceptǎ-mǎ în inima ta,şi dǎ-mi mǎcar un zâmbet pentru a trǎi…

Sus In jos
http://adrianvladimircostea.omgforum.net
 
Minime şi maxime...
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Adikady_forever :: Creatii personale :: Adikady :: Alte creatii-
Mergi direct la: