Adikady_forever
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Plutesc deasupra unei idei pe care o numesc dragoste.Împreunǎ cu frumusețea din inima mea,chipul reprodus al fericirii,voi strǎbate fiecare secundǎ a vieții cu zâmbetul pe buze
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Mǎrturisire

In jos 
AutorMesaj
Adikady
Admin



Mesaje : 182
Data de înscriere : 17/07/2010

Mǎrturisire Empty
MesajSubiect: Mǎrturisire   Mǎrturisire EmptyJoi Iul 29, 2010 6:32 am

Mǎrturisire

VREAU sǎ iubesc.Am plecat în cǎutarea iubirii..Ştiu cǎ va fi greu,dar doar pentru asta mai trǎiesc.nu conteazǎ faptul cǎ-mi voi dǎrui,de bunǎ voie,sau silit de dorința inimii mele,unui suflet strǎin.Am strǎbǎtut întreaga lume,dar a fost în zadar.Iubirea mǎ ocolea.Fericirea era doar un vis,un vis imposibil..Dar,nu am renunțat.Cǎutam rǎsǎritul unui zâmbet de iubire..Nu ştiu cât a trecut,dar într-o zi,am gǎsit-o.Iubirea sub chip de femeie..Numele ei,nu l-am aflat vreodatǎ.De fiecare datǎ îmi zambea,şi apoi plângea..

Era frumoasǎ,dar nu pentru asta o iubeam.O iubeam fiindcǎ lângǎ ea,mǎ simțeam implinit.Simțeam cǎ trǎiesc cu adevǎrat.Pentru câteva momente totul a fost minunat.Eram predestinați unul pentru celǎlalt..Erai rǎsǎritul din viața mea.Însǎ,într-o zi,ai apus.Te-am sǎrutat şi apoi te-ai stins.Cu ultimele puteri, inainte de a adormi pentru totdeauna mi-ai spus cǎ mǎ iubeşti etern,cǎ voi fi dragstea ta pentru totdeauna..Mi-ai spus cǎ mǎ vei proteja din cer.

Am iubit o singurǎ ființǎ în aceastǎ viațǎ:Pe tine,îngerul meu care prematur a pǎrǎsit aceastǎ lume.Te iubesc în continuare.Aştept sǎ te întâlnesc într-o nouǎ existențǎ,poate atunci iubirea ne va acorda mai mult timp pentru a zââmbi.Dar,şi în clipa de fațǎ,când scriu aceste rânduri,mai simt pe buze sǎrutul tǎu.Zâmbetul tǎu e o amintire nemuritoare,iar acele clipe pe care le-am petrecut lângǎ tine sunt fericiri nemǎsurate..

Ți-am adus un trandafir,pe care îl voi aşeza lângǎ mormântul tǎu..Vin aici în fiecare zi.Îți vorbesc şi-ți spun cǎ te iubesc..



N-are rost sǎ detaliez aceste gânduri..V-aş îngrozi,şi nu vreau sǎ plângeți.Scriu pentru a dǎrui zâmbete,dar azi,am adus un omagiu inimii mele,care acum se aflǎ acolo sus,lângǎ soare,printre nori…
Sus In jos
http://adrianvladimircostea.omgforum.net
 
Mǎrturisire
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Adikady_forever :: Creatii personale :: Adikady :: Alte creatii-
Mergi direct la: