Adikady_forever
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Plutesc deasupra unei idei pe care o numesc dragoste.Împreunǎ cu frumusețea din inima mea,chipul reprodus al fericirii,voi strǎbate fiecare secundǎ a vieții cu zâmbetul pe buze
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 ~26 Aprilie~

In jos 
AutorMesaj
Adikady
Admin



Mesaje : 182
Data de înscriere : 17/07/2010

~26 Aprilie~ Empty
MesajSubiect: ~26 Aprilie~   ~26 Aprilie~ EmptyVin Aug 20, 2010 6:18 am


Scriu despre aceastǎ datǎ foarte importantǎ pentru mine...Voi încerca sǎ reuşesc sǎ scriu tot ce ştiu despre aceastǎ datǎ..26 aprilie,este o zi fierbinte de primǎvarǎ.Sau mǎ rog,nu mǎ refer numai la temperatura solarǎ,la cantitatea de radiație şi energie primitǎ de la aceastǎ stea.Dar ascunde oare o semnificație sacrǎ aceastǎ datǎ?Cred cǎ ascunde o cheie,un rǎspuns mult cǎutat.Pentru mine ascunde ceva magic:O cǎldurǎ neidentificatǎ,dar totuşi cunoscutǎ.O îmbrǎțişare sau un sǎrut al universului.
26 aprilie este ziua când m-am îndrǎgostit pentru prima datǎ.Eram împreunǎ cu o fatǎ frumoasǎ pe o stradǎ îngrozitor de singurǎ..Amândoi aveam câte 13 ani,iar vârsta noastrǎ era o jumǎtate din acest numǎr.
Împreunǎ alcǎtuiam un întreg,o legǎturǎ puternicǎ.Nu ştiu ce m-a fǎcut sǎ mǎ îndrǎgostesc de aceastǎ fatǎ.Era frumoasǎ,dar în mod clar nu asta m-a atras la ea.Era deşteaptǎ,dar în acele momente nu îmi mai cunoşteam trecutul,deoarece doream sǎ îmi construiesc un viitor minunat!
13 era un nume la fel de mistic:era un numǎr care îmi purta întotdeauna ghinion,dar acum era ceva total diferit.Nu mai eram deloc superstițios,deoarece trebuia sǎ cǎlǎtoresc într-o lume nouǎ:iubirea!
26 aprilie este în zodia taurului dupǎ zodiacul europen:Aşa eram şi eu în acele momente..Un taur care alerga dupǎ iubire,dupǎ un sentiment necunoscut.Iar ea,prințesa care reuşise în aceastǎǎ zi sǎ mǎ cucereascǎ,era toreadorul,cǎci întotdeauna îi plǎcea sǎ se joace.Nu aveam nimic împotriva acestui joc copilǎresc,dar de asta datǎ,se juca cu mine.Cu inima mea,cu destinul meu..Am crezut cǎ mǎ place,dar era doar o iluzie:nu m-a iubit niciodatǎ,deoarece jocul nebun nu s-a terminat.Poate cǎ abia a început..Au trecut 3 ani,şi încǎ ne mai jucǎm cu lucruri,energii pe care ar trebui sǎ le protejǎm...Ne jucǎm cu iubirea..Mângâieri,îmbrǎțişǎri.
Oare fac parte din joc?Oare ce importanțǎ are data de 26 aprilie asupra acestui joc?Greu de rǎspuns,deoarece acest raspuns se aflǎ ascuns în rǎspunsuri necunoscute.26 aprilie…
Sunt gelos pe incapacitatea de a gǎsi un rǎspuns mulțumitor...Dar totuşi cred cǎ este parte a unui întreg,alcǎtuit din douǎ pǎrți egale,deşi eram diferiți..Mi-e îmi plǎcea clipele de iubire,iar ei îi plǎceau numai perioadele de joacǎ..Mi-e îmi plǎcea nebuneşte de ea,iar ea nu pǎrea nici mǎcar cǎ-mi dǎ o micǎ atenție...
13 minute a durat drumul dinspre şcoalǎ spre casǎ,țin şi acum minte.Mai erau câteva secunde,cǎci ea a decis sǎ-mi spunǎ la revedere.Nu ştiu ce m-a fǎcut în urmǎtoarele momente sǎ o strig,pentru a-i mai spune ceva..
Nu i-am spus nimic,m-am apropriat de ea,am luat-o de dupǎ gât şi în euforia acelei zile am încercat sǎ o sǎrut,sǎ gust din licoarea iubirii.Nu ştiu cum a reuşit sǎ evadeze.Soarele era pe cer,iar ea era lângǎ mine.
Strǎlucea mult mai puternic decât steaua care îmi lumina trupul pânǎ sǎ o întâlnesc.A plecat,iar eu am rǎmas trist,deoarece tocmai am asistat la apusul unei clipe importante..A zis “nu”!Au trecut ceva zile,nu ştiu câte,
deoarece nu am avut puterea de a le numǎra.Însǎ,atunci când am întâlnit-o pentru prima datǎ dupǎ acest gest îndrǎzneț,mi-a zâmbit,dar niciodatâ nu a reuşit sǎ-mi spunǎ ceea ce-mi doream sǎ aud..
26 aprilieUn nou început..Acestǎ zi mi-a deschis poarta spre lumea iubirii:Cǎci întotdeauna când eram în prezența ei,am privit-o de nenumǎrate ori în ochii ei,cǎci aceştia mi-au adus mereu puterea de a zâmbi!
Sus In jos
http://adrianvladimircostea.omgforum.net
 
~26 Aprilie~
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Adikady_forever :: Creatii personale :: Adikady :: Alte creatii-
Mergi direct la: