Adikady_forever
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Plutesc deasupra unei idei pe care o numesc dragoste.Împreunǎ cu frumusețea din inima mea,chipul reprodus al fericirii,voi strǎbate fiecare secundǎ a vieții cu zâmbetul pe buze
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Portret

In jos 
AutorMesaj
Adikady
Admin



Mesaje : 182
Data de înscriere : 17/07/2010

Portret Empty
MesajSubiect: Portret   Portret EmptyVin Aug 13, 2010 6:42 am

Portretul tǎu e un trandafir..



Tu,Iulia,tu eşti un vis,cel mai profund,dar crede-mǎ,simt cǎ vei fi mai mult decat un vis...Realitatea este o imagine pe care noi încercǎm sǎ o pictǎm în visele noastre.Dar,mǎ tot chinui,şi nu reusesc.În fiecare noapte,atunci când visez,încerc sǎ-ți pictez propriul chip,

propriul suflet!Trebuie aşadar,sǎ realizez o capodoperǎ...Ceva nemaivǎzut,neimaginat de niciun pǎmântean.Este greu,dar nu renunț.Pentru cǎ ştiu cǎ voi reuşi.Te pictez în somn,în versuri,în tot ce fac.E o muncǎ grea,dar minunatǎ...

În aceastǎ seara îmi propun sǎ-ți desenez ochii;strǎlucitori,deşi sunt negri,profunzi,magnifici.Ochii tǎi...Trebuie însǎ sǎ gǎsesc culoarea potrivitǎ:Nu prea se potriveşte niciuna.Ce sǎ fac?Sǎ renunț?Sǎ mǎ dau bǎtut?În niciun caz,trebuie sǎ-ți fac portretul.Cu sânge,cu lacrimi sau cu zâmbete,dar trebuie fǎcut.

Voi încerca sǎ amestec necunoscutul cu realitatea din jurul meu,

trecutul cu prezentul,întunericul cu luminǎ,soarele cu pǎmântul,

pentru cǎ numai aşa pot obține culoarea dragostei,prezentǎ în ochii tǎi...
Am aflat r
ǎspunsul,ştiu calea,ştiu cum pot ajunge la tine.Atunci când voi reuşi sǎ îmbrǎțişez sunetele melodiei eterne a fericirii,frumusețea petalelor sau a florilor,din acest buchet de raze solare,atunci voi fi lângǎ tine.Teleportare,regenerare şi mai apoi iubire.Trebuie sǎ mǎ teleportez în spațiul unde visul atinge realitatea,sǎ îmi regenerez trupul desfigurat datoritǎ rǎnilor...Trebuie sǎ-mi purific sufletul,sǎ ajung ceea ce-am fost la început...Şi apoi,are loc magia!Momentul schimbǎrii totale,trecerea de la o stare la una mai bunǎ:toate datoritǎ iubirii..Dupǎ aceste stagii,vom fi cu siguranțǎ împreunǎ
...
Este
însǎ un drum lung,poate cel mai lung,cel mai primejdios,dar este drumul vieții mele.De aceea imaginea ta este singura care mǎ poate cǎlǎuzi.Trebuie sǎ te gǎsesc,şi sunt convins cǎ voi reuşi.Voi reuşi sǎ fiu în fața ta,şi sǎ-ți spun cǎ te iubesc.Ştiu cǎ vei citi ceea ce îți scriu tocmai acum.Sper sǎ-ți placǎ şi sǎ nu te împotriveşti...Fiindcǎ Iulia,oricât ar pǎrea de absur,viitorul este precum visul meu..Un vis profund,legat de un singur nume:numele tǎ
u..
Nu,nu-mi spune s
ǎ mǎ reorientez...E dificil,oriunde merg,imaginea ta bântuie orice zâmbet,orice amintire fericitǎ,deoarece tot cea fost mai frumos în viața mea,a fost alǎturi de tine.Oriunde merg,te întâlnesc,


deşi nu te gǎsesc cu adevǎrat...Pentru cǎ eu merg întotdeauna pe acelaşi drum:drumul care duce spre tine,o fatǎ frumoasǎ,tânǎrǎ,

inteligentǎ,care m-a atras din prima clipǎ..
Sus In jos
http://adrianvladimircostea.omgforum.net
 
Portret
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Adikady_forever :: Creatii personale :: Adikady :: Proza-
Mergi direct la: