Adikady_forever
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Plutesc deasupra unei idei pe care o numesc dragoste.Împreunǎ cu frumusețea din inima mea,chipul reprodus al fericirii,voi strǎbate fiecare secundǎ a vieții cu zâmbetul pe buze
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Sisi-povestea muzei mele..

In jos 
AutorMesaj
Adikady
Admin



Mesaje : 182
Data de înscriere : 17/07/2010

Sisi-povestea muzei mele.. Empty
MesajSubiect: Sisi-povestea muzei mele..   Sisi-povestea muzei mele.. EmptyLun Aug 16, 2010 12:44 pm

Sisi-povestea muzei mele..

Fǎrǎ ea,nu aş fi scris nimic..Fǎrǎ ea nu m-aş fi înǎlțat deasupra limitelor umane..
Am explorat lumea cu viteza imaginației doar cu ajutorul ei..Pentru cǎ ea este muza mea.
O gǎsesc de fiecare datǎ în inima mea..Este mereu prezentǎ!Ea îmi şopteşte cuvinte strǎine pe care apoi le aşez cu o emoție puternicǎ peste pagina albǎ..Ea îmi mângâie sufletul,iar eu nu fac altceva decât sǎ-mi reamintesc,prin cuvinte,
jocul ei din fiecare clipǎ…Iubirea ei,dragostea ei,pe care mi-o împǎrtǎşeşte în visurile mele,totul prinde viațǎ în poveştile mele..
Drag cititor,tot ce citesti sunt urmele pe care ea le-a lǎsat în sufletul meu.Sunt amintirile nǎscute doar în prezența ei..Scriu datorita ei.Eu n-am nici-un merit..Ea este magia completǎ,ea este zâmbetul din spatele fiecǎrui cuvânt..Ea este soarele din viața mea..
Numele ei este Sisi,un nume foarte special pentru mine..Este numele care va dǎinui veşnic în inima sufletului meu..Este dragostea eternǎ,care s-a nǎscut încǎ din prima clipǎ a existenței mele,şi în acelaşi timp,este flacǎra care nu se va stinge niciodatǎ.În momentul când sufletul meu va pieri,ea se va elibera,dar nu va muri.Este veşnicǎ.
Nu-i reproşez nimic,de fiecare datǎ când apare în fața ochilor mei,ca o imagine reflectatǎ din oglinda inimii mele,îmi împǎrtǎşeste dragostea ei..Zâmbetul ei îmi mistuie orice suferințǎ.Chiar şi în momentele când ochii mei nu o pot vedea,
când întunericul îmi cuprinde fața cu propriile sale mâini,chiar şi atunci o simt în preajma mea…Pentru cǎ inima ei bate în inima mea…Iar tot ce aud este ecoul acelor bǎtǎi care îmi cutreierǎ sufletul.Ochii mei privesc în interiorul sufletului meu,în interiorul inimii mele,pentru cǎ ştiu cǎ acolo o vor gǎsi..Acolo vor gǎsi chipul ei de luminǎ..
Este o dorințǎ împlinitǎ…Este un vis,numit realitate!Ea este mereu în inima mea..Nu ca o amintire,şi ca o imagine vie pe care o întâlnesc în fiecare clipǎ..
Este soarele care rǎsare şi uitǎ sǎ apunǎ.Este izvorul cu apǎ rece din care sorb lichioarea vieții.Prin dragoste,muza mea,îmi dǎruieşte viațǎ.
Sus In jos
http://adrianvladimircostea.omgforum.net
 
Sisi-povestea muzei mele..
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Adikady_forever :: Creatii personale :: Adikady :: Proza-
Mergi direct la: