Adikady_forever
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Plutesc deasupra unei idei pe care o numesc dragoste.Împreunǎ cu frumusețea din inima mea,chipul reprodus al fericirii,voi strǎbate fiecare secundǎ a vieții cu zâmbetul pe buze
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

  ~Ultima zi de varǎ.~31 august~

In jos 
AutorMesaj
Adikady
Admin



Mesaje : 182
Data de înscriere : 17/07/2010

 ~Ultima zi de varǎ.~31 august~ Empty
MesajSubiect: ~Ultima zi de varǎ.~31 august~    ~Ultima zi de varǎ.~31 august~ EmptyLun Aug 30, 2010 6:20 am

~Ultima zi de varǎ.~31 august~

O zi atât de specialǎ…Sufletul tremura sub raza de soare care pǎtrundea panǎ în adâncul inimii.Probabil o ultimǎ razǎ de soare,o ultimǎ mângâiere!Era 31 august,ultima zi de varǎ.cǎldura îşi lua la revedere,iar o datǎ cu ea simțeam cum dragostea ce trǎia în inima mea se stingea cu fiecare clipǎ care trecea.În acele clipe simțeam un adânc fior care-mi strǎbǎtea sufletul.Toatǎ dragostea verii plutea în propriile mele amintiri.O forțǎ îmi ardea fiecare suflare.O pasiune oarbǎ,fǎrǎ de care,nu aş fi putut trǎi.Un zâmbet firav,dar care îmi dǎruia de fiecare datǎ puterea de a trǎi.Dar asta nu era totul.era o zi mult mai specialǎ.Era o zi în care dragostea se nǎscuse..Sau poate renǎscuse.O zi fascinantǎ.O ultimǎ zi de varǎ,o ultimǎ zi de dragoste.Apoi,întreaga iubire se elibera din inima mea.Portretul viu al ochilor tǎi va rǎmâne doar amintirea fiecǎrui rǎsǎrit.
Ochii îmi ardeau,simțeam cum dragostea îmi îmbrǎțişa sufletul.Simțeam prezența ta lângǎ mine.Inima-mi bǎtea nebuneşte.Nu ştiam ce se întâmplǎ..Soarele izbucnise într-o furtunǎ de flǎcǎri care îmi mistuiau fiecare clipǎ.Simțeam sfârşitul din ce în ce mai aproape.Acea zi putea fi ultima mea amintire.
Aş putea scrie despre aceastǎ zi fǎrǎ oprire..Îmi este însǎ teamǎ!Pentru cǎ în aceastǎ zi îmi voi gǎsi liniştea veşnicǎ..Aici cǎlǎtoria mea se va sfârşi..Într-o ultimǎ zi de varǎ..
~La mulți ani,propria mea veşnicie!~
Sus In jos
http://adrianvladimircostea.omgforum.net
 
~Ultima zi de varǎ.~31 august~
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Adikady_forever :: Creatii personale :: Adikady :: Alte creatii-
Mergi direct la: